Громадські слухання

 

ДОПОВІДЬ ДИРЕКТОРА

РКЗО «Іванівська СЗШ І-ІІІ ступенів»

Калько І.М.

на громадських слуханнях

19.06.2015 року

 

Відповідно  до Положення про загальноосвітній навчальний заклад керівник має щороку звітувати про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, ради школи, Піклувальної ради та громадськості.

             Звітування здійснюється з метою подальшого утвердження відкритої демократичної     державно - громадської системи управління  освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання    управлінських    рішень,    запровадження    колегіальної    управлінської діяльності в навчальному закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

Для проведення громадських слухань нам необхідно вибрати голову та секретаря зборів. Які будуть пропозиції?

Ставимо запропоновані кандидатури на голосування:

 «за» -

«проти»

-«утрималося» -

За         результатами    голосування    головою    зборів    обрано
_________________ , секретарем -___________________________ .

Прошу обраних голову та секретаря зайняти свої місця.

 

Діяльність педагогічного колективу спрямована на забезпечення реалізації прав громадянина на здобуття повної загальної середньої освіти у відповідності з вимогами сучасного соціального замовлення суспільства. В своїй повсякденній роботі керується Державною Національною програмою «Освіта України XXI століття», Національною доктриною розвитку освіти в Україні, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту». Положенням про загальноосвітній навчальний заклад (затвердженим Кабінетом Міністрів України від 27. 08.2010 р ), Указом Президента України від 20.03.2008 року № 244 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні », Концепцією профільного навчання в старшій школі, запровадження державних стандартів переходу на новий зміст та структуру навчання, Статутом РКЗО «Іванівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»

Кадрове забезпечення школи здійснено у повній відповідності з навчальним  планом  школи та п'ятиденним режимом роботи. Всього в закладі працює 18 педагогів. Навчальний заклад укомплектований педагогічними кадрами з відповідною фаховою освітою на 100 %. Основні педагогічні працівники - 15 (84 %), сумісники - 3 (16 %).

Освітній рівень:

з вищою освітою - 15

з незакінченою вищою – 1

з середньою спеціальною - 2

Кваліфікаційний рівень:

вища категорія - 7

I        категорія - 3

II       категорія – 5

Спеціаліст - ---

Без категорії (тарифний розряд) – 3

«Вчитель – методист» –3

«Старший вчитель» - 3

Сумісники - 3

Пенсіонери- 3

Стаж роботи:

-                 до 3-х років – 1

-                 3-10 років – 4

-                 10-20 років – 1

-                 понад 20 років – 12

Відзнаки:

«Відмінник освіти України»  - 1

 «Ветеран праці»  - 1

За сумлінну плідну працю, творчий пошук члени педколективу школи відзначені:

3 вчителі - грамотами Міністерства освіти і науки України (19 %),

6 вчителів — грамотами Управління освіти і науки Дніпропетровської ОДА (38 %),

8 вчителів - грамоти відділу освіти Межівської райдержадміністрації (31%).

Педагоги закладу - постійні учасники районних представницьких методичних заходів: виставок, конференцій, педагогічних читань, колоквіумів.

Протягом 2014 – 2015 н.р.на базі школи проведені:

  • в грудні –  районний  семінар заступників директорів з виховної роботи на тему: «Національне виховання як фактор цілісного формування особистості», який був високо оцінений колегами із шкіл району як інноваційний педагогічний захід.
  • в березні -  районний  семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему: «Формування творчого мислення та життєвих компетенцій педагогів засобами інноваційних технологій», який отримав високу оцінку за якість роботи та актуальність порушених проблем

Всі структурні підрозділи методичної роботи через введення інноваційних форм і методик організації діяльності направлені на підвищення якості навчального-виховного процесу, ефективність використання інноваційних технологій, системну роботу з обдарованими учнями та підвищення рівня професійної компетентності вчителів.

На кінець 2014-2015 н.р. у школі навчалося 89 дітей ( на 8 дітей більше, в порівнянні з минулим роком) .

Зосереджена увага на організації системної роботи по забезпеченню необхідної допомоги дітям, позбавленим батьківського піклування та дітям, які опинились в складних життєвих обставинах. Наказом директора призначена громадським інспектором з охорони прав дитини заступник директора з ВР В.С. Лизько. Складено та затверджено заходи по виконанню Програми соціального захисту прав дитини. Забезпечення соціальної підтримки дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей та інших дітей із пільгових категорій здійснюється згідно з Законами України «Про освіту», «Про охорону дитинства» за сформованою базою даних учнів складається «Соціальний паспорт школи», 5 дітей, позбавлених батьківського піклування (Власенко Микита, Павлова Анна, Кулага Дмитро, Олександрук Маргарита , Боднар Тамара), 8 дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 17 дітей з багатодітних сімей, 11 – із малозабезпечених.

Два рази на рік проводяться обстеження житлово - побутових умов їх проживання. Всі вони забезпечені відповідно їх статусу пільгами: отримують безкоштовне гаряче харчування, діти, позбавлені батьківського піклування забезпечені шкільною та спортивною формами.

Щорічно всі діти пільгових категорій оздоровлюються за рахунок бюджетних коштів в пришкільному таборі з денним перебуванням «Юність», РКЗО «ДОВТ «Лілія».

Громадським інспектором спільно з класними керівниками здійснюється контроль за утриманням дітей, позбавлених батьківського піклування. Опікуни двічі на рік складають звіт, який надають до відповідних районних служб.

         Систематично звіряються списки дітей та підлітків шкільного віку з даними сільської ради.

На постійному контролі знаходиться питання відвідування учнями школи, з'ясовуються причини пропусків, аналізуються пояснюючі документи,  медичні довідки. Відсоток пропусків занять по   6, 8, 10 значно зменшився, хоча основною причиною невідвідування школи залишається проблема, пов’язана із залучення батьками дітей до роботи по господарству в той час, коли вони повинні знаходитись на уроках і отримувати відповідні знання.

  Педагогами школи  регулярно проводиться роз'яснювальна робота серед батьків, які відволікають дітей від занять, бо кожен пропущений день занять у школі має негативні наслідки в оволодінні знаннями, необхідними дітям для формування певної життєвої компетенції.

Педагоги активно ведуть роз’яснювальну роботу з батьками щодо дотримання нормативно-правових документів, зокрема Законів «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», «Конвенції з прав дитини», які наголошують на відповідальності батьків відносно обов’язковості щоденного навчання та виховання дітей.

    З метою забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти здійснено перспективне прогнозування  набору учнів  до 1  та 10 класів, з 01.04.2015 року організовані підготовчі заняття для майбутніх першокласників.

Акцентована увага на проведенні профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді (моніторингові дослідження, виховні заходи, зустрічі з представниками різних професій, екскурсії і т.д.). За результатами попереднього працевлаштування випускників 9 класу з’ясовано, що із 11 учнів всі 10 йдуть до 10 класу.

З 2005по 2015 рік РКЗО «Іванівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» реалізує профільне навчання для учнів старшої школи  за технологічним профілем.

З метою вибору профілю навчання адміністрацією школи та класними керівниками були проведені такі заходи:

-         анкетування учнів та батьків 11 класу, що стосується організації профільного навчання в школі;

-         моніторинг учнів щодо мотивації у виборі напрямку профільного навчання;

-         діагностика інтересів учнів у вивченні предметів;

-         анкетування учнів щодо вивчення особливостей поведінки учнів (за методикою Г.Айзенка);

-         діагностування щодо визначення інтересів учнів до різних груп професій;

-         тестування «Вибір професії» (за тестами Я.Холланда) та інші.

Учні 10-11 класів при Межівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті освоюють спеціальності водій, оператор комп'ютерного набору, швея.

На допрофільну підготовку, як перший етап профілізації направлені предмети варіативної частини навчального плану: креслення в 8-9 класи та інформатика у 8 класі.

Для введення профільного навчання в школі створений банк даних про вивчення потреб ринку праці, проведене анкетування батьків щодо здібностей й нахилів їх дітей, зустрічі з представниками різних професій, здійснено підбір програм факультативів відповідно потреб учнів, налагоджені зв'язки з СПТУ № 76, залучення до участі дітей у Днях відкритих дверей навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, започатковано впровадження програмного забезпечення окремих навчальних предметів.

Для учнів середньої школи створена мережа гурткової роботи:

гурток технічної творчості – 9 учнів,

гурток «Вишиванка» - 15 учнів

туристсько-краєзнавчий гурток «Джерело» - 12 учнів,

художньо-естетичний гурток « Фантазія»- 9 учнів,

 «Драматичний» гурток - 12 учнів,

В план роботи школи по проведенню профорієнтаційної роботи введені питання для розгляду на нарадах при директору :

-   «Працевлаштування випускників школи» (вересень)

-   «Попереднє працевлаштування випускників школи» (травень)

-   Профорієнтація, зв'язок з навчальними закладами, оформлення стендової інформації для учнів та батьків (протягом року) та інші.

Важливим покажчиком рівня навчальних досягнень учнів школи є Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчальної діяльності випускників, в якому беруть участь від 40 до 80 % випускників.

Результати ЗНО засвідчують, що випускники нашої школи, які брали участь у тестуванні, засвоїли навчальний матеріал переважно на достатньому та середньому рівнях, частина  - на високому рівні з української мови, математики, географії та історії.

Предмет

Роки

2011-2012 н.р.

2012-2013 н.р.

2013-2014н.р

Українська мова

198,5/12

161,9/9

152,5/6

168/9

147/9

143/8

142/9

134/4

161/9

144,5/7

140/6

Англійськамова

131,5/10

136/10

128/8

Історія

189/12

136,5/7

132,5/8

147/8

143/7

Математика

193,5/12

154,5/8

165/9

163/8

159/9

164,5/9

146/6

140/6

Біологія

145/9

152,5/6

118/5

152/11

Географія

195,5/12

171,5/11

165,5/10

161/9

131/8

156,5/8

Фізика

 

171/9

161/9

160/8

156/9

Хімія

 

119/5

 

 

Вказані результати свідчать про те, що оцінювання знань учнів здійснюється відповідно до вимог «Інструкції про організацію контролю в умовах семестрової системи оцінювання навчальних досягнень учнів» та Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти та забезпечення педагогічним колективом якісного виконання навчальних програм з базових навчальних дисциплін як інваріантної так і варіативної частин навчального плану, достатніми напрацюваннями над удосконаленням форм і методів діяльності по забезпеченню рівного доступу сільської молоді до якісної освіти. Адміністрація навчального закладу,  в свою чергу, дотримується норм трудового законодавства щодо організації трудової діяльності педагогічних працівників.

У закладі в повній мірі реалізується право педагогів на підвищення кваліфікації, безперервне навчання та вдосконалення свідомої професійної діяльності як фахівця  через курсову перепідготовку при Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Вказані заходи здійснюються згідно перспективного та річного планів проходження курсової перепідготовки, які виконуються повністю з інтервалом один раз на п’ять років , відповідно до проходження атестації кожного педагога.

Заходи по організації атестації педагогічних працівників у школі здійснюються систематично та          відповідно до Закону «Про освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 року за № 1255/18550 (зі змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти й науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 року № 1473 та змінами, затвердженими Міністерства освіти та науки від 08.08.2013 року № 1135) та з метою активізації творчої діяльності, стимулювання неперервної фахової та загальної освіти працівників, підвищення персональної професійної відповідальності за результатами навчання і виховання школярів.

Успішне проведення атестації значною мірою залежить від чіткості організаційних заходів, підготовки розпорядчих документів, наказів. В школі розроблено перспективний на період 2014-2019 роки та календарний плани атестації на 2014-2015 навчальний рік. Своєчасно готуюся накази про створення атестаційної комісії, атестацію педагогічних працівників та результати її проведення Із змістом наказів педагоги ознайомлюються під підпис.

Атестація в закладі базується на принципах демократизму, загальності, всебічності, колегіальності та гласності, на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації педагогічної майстерності вчителів, результатів їхньої педагогічної діяльності, шляхом проведення контрольних робіт, моніторингових досліджень, тестування, відвідування уроків та позакласних заходів, здійснення аналізу освітнього процесу з урахуванням думки батьків та учнів.

Педагоги мають право обрати для себе форму підвищення наукового рівня та професійної майстерності (очне, очно-заочне та дистанційне) навчання.

У міжкурсовий  та межатестаційний періоди вчителі школи постійно беруть участь в реалізації освітніх інноваційних процесів, здійснюють науково-дослідницьку діяльність, беруть участь у професійних конкурсах, різноманітних проектах, працюють в динамічних творчих групах, беруть активну участь у роботі ШПК, ведуть зошити самоосвіти, щорічно звітують перед педагогічним колективом про результати роботи над індивідуальною психолого — педагогічною проблемою,  що є складовою загальношкільного методичного проекту « Формування інноваційної особистості через креативну освіту та моніторинг якості засобами ІКТ»

В ході атестації 2014 – 2015 навчального року майже всі педагоги були задіяні в підготовці та проведенні  запланованих заходів шкільного та  районного рівнів. Лизько В.С. у грудні  підготувала й провела семінар заступників з виховної роботи у формі тренінгу з теми: «Національне виховання як фактор цілісного формування особистості». У березні прийняла участь у проведенні семінару заступників директорів з НВР: на аукціоні педагогічних технологій «продала» тести-презентації в MS Power Point з макросами та провела відкритий урок з української  мови у 8 класі на тему: «Вставні слова». Вчителька  систематично використовує на уроках української мови та літератури  комп’ютерну техніку, інформацію з Інтернету, новітні ІКТ технології. Учні Валентини Степанівни приймають активну участь у Всеукраїнських,  районних мовних конкурсах («Соняшник», «Патріот», імені П. Яцика та імені Т. Г. Шевченка). Мають досягнення:

 Конкурс «Патріот» (2014 р.) – 4 учні отримали ІІІ призове місце.

Конкурс «Соняшник» (2014 р). – 8  призових місць: 4 учні – ІІ м.; 4 учні – ІІІ м.

Лизько В.С. є активним членом шкільної предметної комісії  вчителів філологічного циклу, бере активну участь у методичній роботі школи та району. В червневій практичній конференції 2014 р. «Педагогічна інновація і креативність – найважливіший ресурс розвитку навчально-виховної роботи ЗНЗ» брала активну участь у виставці методичних бюлетенів «Активні форми роботи ШПЦК». На серпневому районному огляді-виставці «Сходинки  педагогічого зростання» презентувала роботу «Українські вишиванки».

Вчителька Олійник Л.М володіє сучасними формами і методами навчання, використовує поряд з традиційними, нетрадиційні форми проведення уроків, впроваджує елементи інноваційних педагогічних технологій. Проводить індивідуальну роботу з учнями, які потребують корекційної допомоги з боку вчителя, налагоджує творчу діяльність з  обдарованими дітьми, дбає про розвиток їхніх здібностей. Систематично підвищує  професійний рівень, займається самоосвітою.

Лідією Миколаївною підготовлено і проведено засідання РПМК вчителів початкових класів - урок позакласного читання «Казки зарубіжних авторів» та виховний захід «Будьмо здоровенькі»,  прийнята участь у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель-новатор» та творчому  проекті «Вивчай, люби, оберігай» (2013 рік).  У травні 2014 року вчителька прийняла участь у роботі колоквіуму творчо працюючих педагогів «Оновлення науково методичного супроводу НВП засобами інноваційних форм роботи з учасниками НВП» та представила доповідь – презентацію «Застосування інноваційних  технологій на уроках в початковій школі». У червні 2014 року стала учасником районної виставки методичних бюлетенів «Активні форми роботи ШПЦК» на районній конференції «Педагогічна інновація і креативність – найважливіший ресурс розвитку навчально – виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів» та серпневого огляду-виставки «Сходинки  педагогічного зростання». У березні прийняла участь у проведенні семінару заступників директорів з НВР: на аукціоні педагогічних технологій «продала» інтерактивну технологію «асоціативний кущ».

Вчителька математики та інформатики Назаренко І.О., організовуючи свою роботу, проявила активність та провела масові заходи в розрізі тижня математики в школі. Досконало володіє ІКТ. Для  проведення уроків з комп’ютерною підтримкою  використовує педагогічні програмні засоби. У березні прийняла участь у проведенні семінару заступників директорів з НВР: на аукціоні педагогічних технологій «продала» ІКТ – технологію педагогічні програмні засоби  і провела відкритий урок з математики у 5 класі на тему: «Додавання і віднімання дробових чисел».

Учні Назаренко І.О. займають призові місця та стають переможцями ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з математики ( 2010-2011 н.р. - Самохвал А, 9 кл. ІІ місце; 2011-2012 н.р.-Чорна А, 9 кл. ІІІ місце; 2014-2015 н.р.-Яришев В, 7 кл. ІІ місце).

Вчитель Балецький В.М. підготував і провів засідання РПМК вчителів  фізичної культури на тему: «Легка атлетика» та виховний захід «Веселі старти» (2012 рік). У березні прийняв участь у проведенні семінару заступників директорів з НВР: на аукціоні педагогічних технологій «продав» інтерактивну технологію «метод колового тренування». До проведення всіх інших заходів, конкурсів та творчих проектів у перід атестації та між атестаційний період Балецького В.М. не вдалося залучити, так як вчитель категорично відмовлявся.

Вчителі, що атестуються продемонстрували творчий підхід в проведенні уроків та виховних заходів. Так, були проведені  відкриті уроки з української літератури у 8 класі  «Леся Українка. Розповідь про життя поетеси, її мужність і силу духу «Ви щасливі, пречистії зорі», «Хотіла б я піснею стати…», з української літератури в 9  класі  «Тема жіночої долі у творчості Т. Шевченка «Катерина»» ( вч. Лизько В.С.);

з математики «Ознайомлення з поняттям «задача». Структурні елементи задачі. Складання і розв’язування задач на знаходження суми й остачі» та з читання «Звук [ж], буква «же». Вправляння у чіткій вимові звука [ж] у складах і словах» у 1 класі  ( вч. Олійник Л.М.); з математики у 5 класі на тему «Відрізок. Промінь. Пряма. Види трикутників» ( вч. Назаренко І.О.) та фізичної культури у 5 класі «Гімнастика» та у 7 класі «Волейбол»  ( вч. Балецький В.М.).

Проведені масові позаурочні заходи:  літературна гра за творчістю Т. Г. Шевченка та Лесі Українки» (8-9 кл), літературна конференція для учнів 8-10 кл. «Багатогранність творчості Т. Г. Шевченка» ( вч. Лизько В.С.) ; свято «Посвята в першокласники» та виховний захід «Чарівні слова відкривають серця» ( вч. Олійник Л.М.); відкритий захід для учнів 5-7 класів «Математика – цариця всіх наук»  та  для учнів 5-11 класів «Математичні посиденьки»  ( вч. Назаренко І.О.); «Веселі старти» для учнів 4-5 та 7 – 8 класів ( вч. Балецький В.М.).

 Роботу по проведенню атестації вважаю організованою на достатньому рівні.

        Для стимулювання творчих здібностей і водночас виявлення юних талантів проводяться конкурси,олімпіади на різних рівнях – шкільні, районні, обласні, всеукраїнські. Юні представники беруть  участь в цих змаганнях, добиваючись там значних успіхів, підносячи авторитет своєї школи.

В рамках проекту «Творча обдарованість» на основі створеного банку даних на творчо обдарованих дітей педагоги школи залучають учнів до участі в предметних олімпіадах, турнірах, конкурсах районного, обласного рівнів.

 В навчальному закладі систематично відстежується результативність участі школярів в обласних та районних олімпіадах. Результати участі учнів школи в районних олімпіадах за останні три роки:

 

2012 – 2013р.- І м.- 2; ІІ м. -4; ІІІ м.- 6;

командних місць - 2

 

2013 – 2014р.- ІІ м. -2; ІІІ м.- 7

 

2014 – 2015р.- І м.- 2; ІІ м. -2; ІІІ м.- 5

 

 

 

 

 

 

За підсумками 2014 – 2015 навчального року Похвальними листами за високий рівень навчальних досягнень в опануванні предметів шкільного компоненту та грошовими преміями нагороджені:

1.      учениця 2 класу Філатова Діана

2.      учениця 4 класу Стрілець Ксенія

3.      учениця 5 класу Солодовник Вікторія

Дипломами І ступеня

  1. учениця 11 класу Срібяник Альона  за зайняті І місця з фізики та правознавства
  2. учениця 8 класу Яришева Анжела за зайняте І місце з математики

Дипломами ІІ ступеня

  1. учень 7 класу Яришев Владислав за зайняте ІІ місце з математики
  2. учениця 8 класу Яришева Анжела за зайняте ІІ місце з хімії

Дипломами ІІІ ступеня

 1. учениця 11 класу Срібяник Альона  за зайняті ІІІ місця з хімії та географії

2. учениця 8 класу Яришева Анжела за зайняте ІІІ місце з географії

3. учениця 9 класу Горілько Вікторія за зайняте ІІІ місце з англійської мови

4. учениця 8 класу Компанієць Юлія за зайняте ІІІ місце з англійської мови

Дипломом лауреата районної премії « Гордість і надія Межівщини»  та сертифікатом на отримання грошової винагороди в номінації «Учасники обласних олімпіад» нагороджені:

  1. учениця 11 класу Срібяник Альона  сертифікат на суму 400 грн.
  2. учениця 8 класу Яришева Анжела сертифікат на суму 200 грн.

Переможцями Всеукраїнських заочних інтелектуальних конкурсів – 2015»  «Геліантус», « Грінвіч», «Соняшник» та «Лелека» стали:

Панчик Максим, учень 4 класу за зайняті 1 місце  - Грінвіч» та 2 місце «Соняшник»

Пініч Маргарита, учениця 2 класу – 1 місце «Соняшник»

Кукало Дар’я, учениця 5 класу - 1 місце  - Грінвіч»  та 3 місце «Соняшник»

Компанієць Юлія, 8 клас - 2 місце «Грінвіч» та 3 місце «Соняшник»

Яришев Влад, 7 клас – 2 місце «Грінвіч»

Міщенко Юлія, 7 клас – 2 місце «Грінвіч»

Кукало Ліна, 8 клас - 2 місце «Грінвіч» та 3 місце «Соняшник»

Горілько Вікторія, 9 клас – 2 місце «Грінвіч»

Яременко Вікторія, 9 клас -2 місце «Грінвіч»

Чорний Олексій, 8 клас - 2 місце «Грінвіч»

Назаренко Дмитро - 2 місце «Грінвіч»

Сіроух Микола, 4 клас - 2 місце «Соняшник»

Юрченко Владислав, 5 клас -  2 місце «Соняшник»

Стрілець Ксенія, 4 клас - 3 місце «Соняшник»

Солодовник Вікторія, 5 клас - 3 місце «Соняшник»

Михайлюченко Валерія, 5 клас - 3 місце «Соняшник»

Костиря Олексій, 8 клас - 3 місце «Соняшник»

Ковригін Микола, 9 клас - 3 місце «Соняшник»

Олександрук Маргарита, 8 клас - 3 місце «Соняшник»

Срібяник Альона, 11 клас - 3 місце «Лелека»

Горілько Віталій, 5 клас - 3 місце «Лелека»

Бобков Павло, 8 клас – грамота переможця з фізики в конкурсі «Геліантус»

  Грамотою Межівської РДА за перемогу у конкурсі «Моє Придніпров,я» нагороджується учень 9 класу Зіненко Іван – вокал

Всі досягнення учнів – це результат  системної праці педагогів закладу, які, як завжди,  теж були постійними учасниками районних виставок, конференцій, педагогічних читань, колоквіумів.

Результати роботи є, приємно наставникам, які недаремно трудяться, горді за успіхи дітей батьки. Отже, результат того вартий.

Вивчення рівня соціалізації учнів як складової успішної педагогічної та учнівської діяльності здійснювалось через аналіз стану відвідування навчальних занять, попередження правопорушень, проведення індивідуальної виховної роботи, дотримання учнями Статуту та Правил внутрішкільного  розпорядку навчального закладу.

На виконання Указів Президентів України,  розпоряджень головного управління освіти та науки облдержадміністрації та розроблених завдань обласної та районних програм профілактики злочинності в школі є програма з даного питання та створений банк інформації щодо учнів, які проживають в проблемних сім'ях та є схильними до правопорушень.

Змістовна робота проводиться по профілактиці правопорушень та згубних звичок: зустрічі з правоохоронними органами, працівниками лікарні, представниками служби у справах сім'ї та молоді, лекції, круглі столи, диспути, тематичні лінійки, брейн - ринги , індивідуальні бесіди, тренінгові заняття з спецкурсів «Рівний - рівному», «Діалог», «Школа проти СНІДу».

На постійному контролі в школі знаходиться питання відвідування учнями школи. Щоденно реєструються пропуски занять учнів в журналі обліку відвідування, де вказуються причини пропусків. Посилено ведеться профілактична робота з батьками.

З метою реалізації Державної програми відпочинку та оздоровлення дітей у літній період при  РКЗО «Іванівська СЗШ І – ІІІ ступенів» 2 червня  розпочав свою роботу табір відпочинку з денним перебуванням „Юність“. Мета   –  використати відпочинок дітей в оздоровчому таборі для їх комплексного оздоровлення через використання традиційних та інноваційних форм табірної роботи, формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя, розуміння його переваг.
          Основні завдання: 
· формувати в дітей поняття здоров`я в широкому розумінні; сприяти виробленню і закріпленню навичок здорового способу життя;
· презентувати позитивні зразки здорового способу життя з метою подальшого перенесення їх дитиною у власне життя, життя родини, однолітків;
· забезпечити дітям умови та можливості для позитивної самореалізації, корисного дозвілля, яке сприяло б дбайливому ставленню, примноженню та збереженню власного здоров`я;
· удосконалювати наявні та створювати нові  форми роботи з дітьми, спрямовані на продуктивну мотивацію їх на здоровий спосіб життя.
Пріоритетними напрямами роботи табору є оздоровлення, виховання і розвиток дітей.

Обов’язкові передумови роботи табору:
1. Ефективне використання природних ресурсів (сонячні та повітряні ванни, фізичні вправи на свіжому повітрі тощо).
2. Збалансоване харчування (наявність у раціоні свіжих овочів та фруктів, натуральних соків, кисломолочних продуктів, йодомістких продуктів, оптимального співвідношення в раціоні білків, жирів, вуглеводів).
3. Чітке дотримання у таборі встановлених санітарно-гігієнічних норм відпочинку дітей, а також формування навичок особистої гігієни у дітей.
4. Належна організація фізкультурно-оздоровчої роботи (ранкова гімнастика, спортивні змагання, формування навичок безпечної поведінки тощо).
5. Належна організація інформаційно-методичної роботи. Випуск стіннівок, показ тематичних відеофільмів, проведення тренінгів.
6. Дотримання режиму дня.
7. Розвиток соціальної активності дітей, формування здорової атмосфери в колективі табору, загону.
8. Різноманітні виховні заходи, розвивальні, розважальні програми.

На момент початку роботи пришкільного табору «Юність»   укомплектувано  пакет документів щодо відпочинку дітей у пришкільному таборі із денним перебуванням. Згідно штатного розкладу у таборі працювало 10 вихователів, серед яких вчителі початкових і старших класів, музичний керівник, вчитель фізичної культури, також  медична сестра, два працівники кухні, техпрацівниця, двірник, сторож та водій автобуса.
Табір «Юність»  охопив відпочинком дітей віком від 7 до 16 років. Їх загальна кількість становила 44 учні , з них діти батьки яких працюють у соціальній сфері– 8, обдаровані діти - 3, чорнобильці – 1, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей – 18, диспансерний облік – 3, діти, які прибули з зони АТО – 2, діти, батьки яких були в зоні АТО - 1. Всього  оздоровлено 44 учні, що становить 50 %.

Протягом 14 робочих днів діти  отримували дворазове харчування.

Виховний процес у пришкільному таборі здійснювався з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також з урахуванням їх віку, психологічних особливостей, стану здоров’я, та використання різноманітних організаційних та інших форм роботи.

Досвідченні вихователі, музичний керівник, енергійний фізрук  забезпечили життя в таборі  цікаве, різноманітне, насичене.

З урахуванням віку та інтересів дітей у таборі було організовано 2 загони:
І загін – «Павучки»
ІІ загін - «ММДемс» 
Виховний процес з дітьми в таборі поєднував відпочинок,  спорт, які об’єднувались у тематичні дні: 
«День знайомств», «День спорту»,  «Святковий Парад Планет», «Подорож по Галактиці казок», «Містер Галактика 2015», «У сузір`ї Бантика», «День мужності», «День індіанців», «День рідного краю», «Шукачі скарбів», «День туриста», «Романтична зустріч», «День довкілля і екологічного здоров`я», «Закриття табірної зміни»

Табір працював з 8.00 до 14.00. Згідно з планом роботи пришкільного табору «Юність» щодня у таборі проводилися виховні і оздоровчі заходи.

Протягом зміни   відвідано  Будинок культури, сільський краєзнавчий музей, аптеку, місцеві агрофірми, а також  бібліотеку та  районний краєзнавчий музей.

У рамках зміни   організовані такі заходи:
- "Зелена стежка" (екскурсія до лісової зони, збір лікарських рослин). Правила поводження в природі. Практикум. 
- Тренінг "Викликаємо рятувальні служби".
- Практичні заняття по встановленні палатки, розпалювання вогнища.
- Конкурс малюнків на тему: " Ура, канікули!".
- Екскурсія до а/ф «Промінь».
- Практичні заняття по ПДР на майданчику "Вивчи правила і знай та завжди їх пам'ятай".
- Презентація «Космічними просторами Сонячної системи»».
- Вікторина «Лікарські рослини навколо нас»

-Екскурсія рідним краєм (на велосипедах)

-Романтична зустріч

-Цікава зоовікторина. Театр природних пародій

-Вікторина «За народними казками».

-Танцювальний майстер-клас
- Пошукова гра «Острів скарбів»

У роботі з дітьми вихователі Малишко С. І., Калініна А.С., Олійник Л. М., Панчик Т. Г., Сметана В. В., Балецький В. М., Назаренко І.О., Воротня Т.В. дібрали  різноманітні форми, методи, засоби, прийоми роботи. При цьому вони зорієнтувалися на вікові особливості, на рівень розвитку сенсорних процесів, почуттєво – емоційної сфери інтелекту.

Літній пришкільний табір з денним перебуванням є, з одного боку, формою організації вільного часу дітей різного віку, статі та рівня розвитку, з іншого, - простором для оздоровлення, розвитку художньої, технічної, соціальної творчості дитини. 

Літній оздоровчий табір - це педагогічна система, що сприяє розвитку дитини як творчої особистості, її духовного і фізичного саморозвитку, можливості для виховання працьовитості, активності, цілеспрямованості, здорового способу життя. 

В школі створені всі необхідні матеріально - технічні умови для організації якісного щоденного гарячого харчування учнів, дотримуються санітарно - гігієнічні норми функціонування шкільної їдальні відповідно до нормативів та вимог СЕС. Продукти харчування завозяться централізовано згідно графіка та замовлення, обов'язково з сертифікатами якості.

Шкільна їдальня повністю забезпечена кваліфікованими кадрами, технологічним обладнанням, необхідним посудом. Гарячим харчуванням охоплено 85 % дітей, 100 % буфетною продукцією. Норми та порядок харчування здійснюються згідно санітарних вимог. Вартість обідів в середньому становить 7 грн.80 коп. 100 % учнів початкової школи та учні пільгової категорії забезпечені безкоштовними обідами. Вихованці групи продовженого дня охоплені дворазовим харчуванням.

Питання організації харчування знаходиться на постійному контролі адміністрації школи, за участю медичної сестри та батьківської громадськості.

Однією з основних передумов злагодженої освітньої діяльності в школі є відповідне матеріально - технічне та навчально - методичне забезпечення.

Приміщення школи - типове, проектна потужність - 11 класних кімнат на 280 учнів. Введено в дію 1914 році.

Їдальня з харчоблоком знаходяться в окремому приміщенні. Стан будівель в доброму стані. Система опалення, водопостачання, електрогосподарства експлуатується в оптимальному режимі. Автономна газова котельня повністю забезпечує дотримання теплового режиму в закладі. Вентиляція природна. Освітлення шкільних приміщень відповідає санітарним вимогам.

За рахунок агрофірм «Обрій» та «Промінь» поповнюється навчально-методичне забезпечення закладу та проводяться дієві практичні заходи по зміцненню матеріально-технічного оснащення школи. Харчоблок забезпечено гарячою проточною водою.

До 1 вересня 2014 року  новими пластиковими вікнами й дверима від а/ф «Промінь» на суму 15825 грн. було обладнане приміщення шкільної їдальні. На замовлення від а/ф «Обрій»  виготовлені нові меблі для обідньої зали на таку ж суму та здійснено капітальне утеплення теплотраси на суму 3280 грн.

Керівники агроформувань фінансують преміювання творчо обдарованих дітей за підсумками проведених олімпіад, придбання новорічних подарунків для всіх учнів школи, підвезення на спортивні районні змагання та конкурси, традиційні нагородження на святі Останього дзвоника та презенти на випускному вечорі.

До початку навчального року щорічно власними силами проводиться якісний поточний ремонт всіх приміщень. Постійно проводяться заходи по збереженню шкільних приміщень, які відповідають санітарним правилам та нормам.

Дотримується тепловий і повітряний режим, здійснюється вологе прибирання приміщень згідно окремих графіків.

Приміщення майстерень, їдальня мають необхідне обладнання

Щорічно проводиться інвентаризація шкільного майна. Налічується 1 кінокамера, відеомагнітофон, телевізор,  2 комп'ютерних комплекси,  2 музичні центри, підсилювач, колонки, мікрофони.

В комп'ютерних класах налічується 17 комп'ютерів та 1 ноутбук, 3 лазерних принтера, 2 сканера, проектор.

Спортивний зал обладнано гімнастичними матами (2 шт.), гімнастичною стінкою, м'ячем для метання, волейбольною сіткою, баскетбольним та футбольним  м’ячами, скакалками, гімнастичним козлом.

Харчоблок забезпечений холодильним та технологічним устаткуванням, яке знаходиться в задовільному стані й придатне до використання:

Необхідний холодильник для зберігання риби – 1 шт., так як діючий “ Дніпро” 2007 року випуску вийшов із ладу  в зв’язку з довготривалим терміном експлуатації і ремонту не підлягає.

В закладі наявні допоміжні приміщення, які збережені та використовуються за призначенням.

 Стан будівель і приміщень відповідає державним санітарним правилам та нормам утримання закладів освіти.

Діяльність школи періодично висвітлюється на сторінках районної газети «Червона зірка».

Школа тісно співпрацює з закладами охорони здоров'я: Іванівською амбулаторією загальної практики та сімейної медицини., з районною лікарнею: систематично проводяться медичні огляди за результатами яких діти розподіляються по групах для занять фізичною культурою, здійснюються профілактичні заходи, щеплення по попередженню захворюваності. Медичні картки учнів в закладі відповідають кількісному складу за мережею. Всі вони впорядковані, зберігаються у медичному кабінеті школи.

Всі учасники навчально - виховного процесу своєчасно проходять профілактичні медичні огляди відповідно діючого законодавства. 25 школярів знаходяться на диспансерному обліку. Всі вони забезпечені медичним патронатом під час проведення навчальних та виховних заходів.

Постійно проводиться системна просвітницька робота та  виконуються заходи з профілактики різних захворювань, дитячого травматизму, пожежної безпеки; розроблені та реалізуються заходи з питання запобігання тютюнопаління.

В навчальний план введено спецкурс «Школа проти СНІДУ», проводяться заходи щодо збереження та зміцнення здоров'я учнів, тренінги « За здоровий спосіб життя», на уроках української та російської мов практикуються написання диктантів по попередженню захворювань на грип, туберкульоз, дифтерію, отруєння грибами. Щоквартально поновлюються матеріалами шкільні виставки з різними рубриками по охороні здоров'я.

Причини захворювання учнів і працівників обговорюються на нарадах, годинах спілкування, батьківських зборах.

Відповідно до санітарно - гігієнічних вимог в закладі створено належні умови для збереження здоров'я дітей: дотримання теплового, світлового, питного та провітрюваного режимів. Постійно оновлюється наявна інформація про стан здоров'я всіх учасників навчально-виховного процесу.

В навчальному закладі розроблені заходи та спланована системна робота з попередження дитячого травматизму. Виконання навчальних програм з предметів основи здоров'я, фізична культура, Захист Вітчизни сприяє проведенню роботи з профілактики та попередження травматизму.

На початку кожного навчального року видаються накази: «Про охорону праці та дотримання правил техніки безпеки», «Про створення комісії з попередження травматизму та розслідування нещасних випадків» Наказом по школі призначені відповідальні за організацію профілактичної роботи. Проводяться відповідні інструктажі з усіма учасниками навчально - виховного процесу. В школі ведеться журнал реєстрації інструктажів з техніки безпеки, журнал реєстрації нещасних випадків, що сталися з учнями. Кожен випадок дитячого травматизму аналізується серед учасників навчально-виховного процесу, розробляються заходи щодо запобігання подальших випадків, питання виносяться на розгляд нарад при директору.

Класні керівники, вихователі групи продовженого дня проводять профілактичні бесіди щодо застереження загибелі дітей від отруєння газом, грибами, іншими речовинами; вивчення правил поведінки на воді, льоду, вулиці; попередження нещасних випадків під час проведення уроків фізичної культури, екскурсій, турпоходів, виробничої та навчальної практики.

У школі щорічно проводиться тиждень знань безпеки життєдіяльності, змагання юних інспекторів руху, конкурси малюнків та плакатів по правилах дорожнього руху. В школі створена і діє команда ЮІР. Проведено класні батьківські збори де висвітлені проблемні  питання дитячого травматизму.

Наявні схеми безпечних рухів маршрутів у мікрорайоні закладу та схеми евакуації на випадок пожежі.

Організоване чергування вчителів та учнів на перервах з метою забезпечення належного порядку під час відпочинку учнів та запобігання шкільного травматизму.

Протягом навчального року не було випадків травмування учнів під час навчально - виховного процесу.

Під щоденним контролем адміністрації школи та сестри медичної знаходиться стан роботи з охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії під час навчально - виховного процесу.

Згідно з Положенням про охорону праці в школі розроблені і введені в дію всі інструкції з техніки безпеки. Наявні всі необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників та учнів школи. Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул, у побуті й громадських місцях обговорені на батьківських зборах, в учнівських колективах з залученням фахівців.

До послуг учителів та учнів підписані, на жаль за власний рахунок кожного вчителя,періодичні видання "Освіта України", "Джерело", "Зоря", "Вісті Придніпров'я", "Червона зірка", "Все для вчителя", "Позакласний час", "Управління школою"," Нива знань", "Вісник сільської школи", "Бібліотечна справа". Кожен учитель - предметних користується своїм фаховим журналом. В своїй діяльності школа керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Статутом навчального закладу, юридично оформленим, який відповідає "Положенню про середній загальноосвітній навчально - виховний заклад, іншими законодавчими актами МО і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями Межівської держадміністрації та рішеннями Межівської районної ради. Порядок діяльності школи визначено  правилами внутрішнього розпорядку,  посадовими та функціональними обов'язками всіх категорій працівників, які підпорядковують свою діяльність виконанню директивних та нормативних документів, розвитку школи з допрофільним навчанням і комп'ютеризацією.

 Згідно робочого навчального плану педагоги самостійно добирають по діючих програмах підручники, навчальні посібники, науково-методичну літературу, дидактичний матеріал, впроваджують  у навчальний  процес інноваційні педагогічні технології, гнучкі моделі   організації  роботи   відповідно   до   нахилів   та   здібностей   учнів, направлені на формування життєвої компетентності останніх. Переважають інтерактивні техніки, особистісно - зорієнтоване навчання, проектні методики,  інформаційні технології.

    В умовах демократизації освіти чільне місце в управлінні навчальним закладом займає саме державно-громадське управління, яке передбачає тісний взаємозв’язок, співпрацю, постійний діалог і взаємодію керівника закладу й представників громадськості.

Тож у школі організована робота Піклувальної ради, батьківського комітету та Ради школи до складу якої в рівній кількості входять вчителі, батьки, діти.

Протоколи засідань вказаних органів громадського управління свідчать про розгляд різних  питань в  організації навчально - виховного процесу та фінансово - господарської діяльності закладу.

Налагоджена робота з батьками. В системі організовано роботу батьківського всеобучу, батьки залучаються до проведення родинних свят, шкільних заходів пізнавально - розважального спрямування. Слід відмітити активну участь батьківської громадськості в ремонті шкільних приміщень.

Регулярно проводяться батьківські збори, групові та індивідуальні консультації для батьків, спілкування on-line.         

РКЗО «Іванівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» обслуговується централізованою бухгалтерією відділу освіти. Установа в повному обсязі забезпечена законодавчими, нормативними, інструктивними документами, які регламентують фінансово — господарську діяльність.

В плані роботи закладу відображено конкретні, реальні заходи з питання фінансової підтримки освітньої діяльності школи. Кошторис школи на 2015 рік по загальному фонду бюджету, в порівнянні з 2014 роком збільшився  за рахунок планових витрат на заробітну плату, комунальні послуги та паливно-мастильні матеріали.

Штатний розпис навчального закладу відповідає вимогам листа Міністерства освіти і науки України від 19.06.2001 року № 1/9 - 234 „Методичні рекомендації із питань формування штатів загальноосвітніх навчальних закладів" (зі змінами). Фактична кількість працівників закладу відповідає штатному розпису. В наявності кошторис доходів та видатків на 2015 рік, лімітні довідки. Порушень щодо використання кошторису не виявлено.

Ведуться табелі відпрацьованого часу. Порушень не має.

Облік матеріальних цінностей в установі здійснюється відповідно до законодавчих документів.

Наявний письмовий договір з особами, відповідальними за збереження матеріально - технічних цінностей та проведений з ними інструктаж.

У закладі витримується нормативність документів з питання організації безкоштовного харчування в шкільній їдальні (згідно „Порядку організації харчування дітей в навчальних закладах", затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005року №242/329). Порушень щодо оформлення документів, правильності ведення обліку забезпечення учнів закладу безкоштовним харчуванням не виявлено. Дані звітів про безкоштовне харчування у шкільній їдальні відповідають даним відвідування учнями навчальних занять.

Отже, фінансове забезпечення діяльності закладу, залучення додаткових джерел фінансування здійснюється у відповідності із вимогами законодавчих, нормативних, інструктивних документів, які регламентують фінансово - господарську діяльність.

Сучасний стан розвитку системи шкільної освіти та умови діяльності навчального закладу вимагають особливого вміння скеровувати процес навчання,  завжди перебувати в постійному пошуку і неодмінно мати  результати власної діяльності. І сьогодні наш заклад крокує в ногу із часом і справляється з поставленим країною завданням.

 

Директор школи:                       І.М.Калько

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОПОВІДЬ ДИРЕКТОРА

РКЗО «Іванівська СЗШ І-ІІІ ступенів»

Калько І.М.

на громадських слуханнях

19.06.2015 року

 

Відповідно  до Положення про загальноосвітній навчальний заклад керівник має щороку звітувати про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, ради школи, Піклувальної ради та громадськості.

             Звітування здійснюється з метою подальшого утвердження відкритої демократичної     державно - громадської системи управління  освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання    управлінських    рішень,    запровадження    колегіальної    управлінської діяльності в навчальному закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

Для проведення громадських слухань нам необхідно вибрати голову та секретаря зборів. Які будуть пропозиції?

Ставимо запропоновані кандидатури на голосування:

 «за» -

«проти»

-«утрималося» -

За         результатами    голосування    головою    зборів    обрано
_________________ , секретарем -___________________________ .

Прошу обраних голову та секретаря зайняти свої місця.

 

Діяльність педагогічного колективу спрямована на забезпечення реалізації прав громадянина на здобуття повної загальної середньої освіти у відповідності з вимогами сучасного соціального замовлення суспільства. В своїй повсякденній роботі керується Державною Національною програмою «Освіта України XXI століття», Національною доктриною розвитку освіти в Україні, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту». Положенням про загальноосвітній навчальний заклад (затвердженим Кабінетом Міністрів України від 27. 08.2010 р ), Указом Президента України від 20.03.2008 року № 244 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні », Концепцією профільного навчання в старшій школі, запровадження державних стандартів переходу на новий зміст та структуру навчання, Статутом РКЗО «Іванівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»

Кадрове забезпечення школи здійснено у повній відповідності з навчальним  планом  школи та п'ятиденним режимом роботи. Всього в закладі працює 18 педагогів. Навчальний заклад укомплектований педагогічними кадрами з відповідною фаховою освітою на 100 %. Основні педагогічні працівники - 15 (84 %), сумісники - 3 (16 %).

Освітній рівень:

з вищою освітою - 15

з незакінченою вищою – 1

з середньою спеціальною - 2

Кваліфікаційний рівень:

вища категорія - 7

I        категорія - 3

II       категорія – 5

Спеціаліст - ---

Без категорії (тарифний розряд) – 3

«Вчитель – методист» –3

«Старший вчитель» - 3

Сумісники - 3

Пенсіонери- 3

Стаж роботи:

-                 до 3-х років – 1

-                 3-10 років – 4

-                 10-20 років – 1

-                 понад 20 років – 12

Відзнаки:

«Відмінник освіти України»  - 1

 «Ветеран праці»  - 1

За сумлінну плідну працю, творчий пошук члени педколективу школи відзначені:

3 вчителі - грамотами Міністерства освіти і науки України (19 %),

6 вчителів — грамотами Управління освіти і науки Дніпропетровської ОДА (38 %),

8 вчителів - грамоти відділу освіти Межівської райдержадміністрації (31%).

Педагоги закладу - постійні учасники районних представницьких методичних заходів: виставок, конференцій, педагогічних читань, колоквіумів.

Протягом 2014 – 2015 н.р.на базі школи проведені:

  • в грудні –  районний  семінар заступників директорів з виховної роботи на тему: «Національне виховання як фактор цілісного формування особистості», який був високо оцінений колегами із шкіл району як інноваційний педагогічний захід.
  • в березні -  районний  семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему: «Формування творчого мислення та життєвих компетенцій педагогів засобами інноваційних технологій», який отримав високу оцінку за якість роботи та актуальність порушених проблем

Всі структурні підрозділи методичної роботи через введення інноваційних форм і методик організації діяльності направлені на підвищення якості навчального-виховного процесу, ефективність використання інноваційних технологій, системну роботу з обдарованими учнями та підвищення рівня професійної компетентності вчителів.

На кінець 2014-2015 н.р. у школі навчалося 89 дітей ( на 8 дітей більше, в порівнянні з минулим роком) .

Зосереджена увага на організації системної роботи по забезпеченню необхідної допомоги дітям, позбавленим батьківського піклування та дітям, які опинились в складних життєвих обставинах. Наказом директора призначена громадським інспектором з охорони прав дитини заступник директора з ВР В.С. Лизько. Складено та затверджено заходи по виконанню Програми соціального захисту прав дитини. Забезпечення соціальної підтримки дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей та інших дітей із пільгових категорій здійснюється згідно з Законами України «Про освіту», «Про охорону дитинства» за сформованою базою даних учнів складається «Соціальний паспорт школи», 5 дітей, позбавлених батьківського піклування (Власенко Микита, Павлова Анна, Кулага Дмитро, Олександрук Маргарита , Боднар Тамара), 8 дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 17 дітей з багатодітних сімей, 11 – із малозабезпечених.

Два рази на рік проводяться обстеження житлово - побутових умов їх проживання. Всі вони забезпечені відповідно їх статусу пільгами: отримують безкоштовне гаряче харчування, діти, позбавлені батьківського піклування забезпечені шкільною та спортивною формами.

Щорічно всі діти пільгових категорій оздоровлюються за рахунок бюджетних коштів в пришкільному таборі з денним перебуванням «Юність», РКЗО «ДОВТ «Лілія».

Громадським інспектором спільно з класними керівниками здійснюється контроль за утриманням дітей, позбавлених батьківського піклування. Опікуни двічі на рік складають звіт, який надають до відповідних районних служб.

         Систематично звіряються списки дітей та підлітків шкільного віку з даними сільської ради.

На постійному контролі знаходиться питання відвідування учнями школи, з'ясовуються причини пропусків, аналізуються пояснюючі документи,  медичні довідки. Відсоток пропусків занять по   6, 8, 10 значно зменшився, хоча основною причиною невідвідування школи залишається проблема, пов’язана із залучення батьками дітей до роботи по господарству в той час, коли вони повинні знаходитись на уроках і отримувати відповідні знання.

  Педагогами школи  регулярно проводиться роз'яснювальна робота серед батьків, які відволікають дітей від занять, бо кожен пропущений день занять у школі має негативні наслідки в оволодінні знаннями, необхідними дітям для формування певної життєвої компетенції.

Педагоги активно ведуть роз’яснювальну роботу з батьками щодо дотримання нормативно-правових документів, зокрема Законів «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», «Конвенції з прав дитини», які наголошують на відповідальності батьків відносно обов’язковості щоденного навчання та виховання дітей.

    З метою забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти здійснено перспективне прогнозування  набору учнів  до 1  та 10 класів, з 01.04.2015 року організовані підготовчі заняття для майбутніх першокласників.

Акцентована увага на проведенні профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді (моніторингові дослідження, виховні заходи, зустрічі з представниками різних професій, екскурсії і т.д.). За результатами попереднього працевлаштування випускників 9 класу з’ясовано, що із 11 учнів всі 10 йдуть до 10 класу.

З 2005по 2015 рік РКЗО «Іванівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» реалізує профільне навчання для учнів старшої школи  за технологічним профілем.

З метою вибору профілю навчання адміністрацією школи та класними керівниками були проведені такі заходи:

-         анкетування учнів та батьків 11 класу, що стосується організації профільного навчання в школі;

-         моніторинг учнів щодо мотивації у виборі напрямку профільного навчання;

-         діагностика інтересів учнів у вивченні предметів;

-         анкетування учнів щодо вивчення особливостей поведінки учнів (за методикою Г.Айзенка);

-         діагностування щодо визначення інтересів учнів до різних груп професій;

-         тестування «Вибір професії» (за тестами Я.Холланда) та інші.

Учні 10-11 класів при Межівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті освоюють спеціальності водій, оператор комп'ютерного набору, швея.

На допрофільну підготовку, як перший етап профілізації направлені предмети варіативної частини навчального плану: креслення в 8-9 класи та інформатика у 8 класі.

Для введення профільного навчання в школі створений банк даних про вивчення потреб ринку праці, проведене анкетування батьків щодо здібностей й нахилів їх дітей, зустрічі з представниками різних професій, здійснено підбір програм факультативів відповідно потреб учнів, налагоджені зв'язки з СПТУ № 76, залучення до участі дітей у Днях відкритих дверей навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, започатковано впровадження програмного забезпечення окремих навчальних предметів.

Для учнів середньої школи створена мережа гурткової роботи:

гурток технічної творчості – 9 учнів,

гурток «Вишиванка» - 15 учнів

туристсько-краєзнавчий гурток «Джерело» - 12 учнів,

художньо-естетичний гурток « Фантазія»- 9 учнів,

 «Драматичний» гурток - 12 учнів,

В план роботи школи по проведенню профорієнтаційної роботи введені питання для розгляду на нарадах при директору :

-   «Працевлаштування випускників школи» (вересень)

-   «Попереднє працевлаштування випускників школи» (травень)

-   Профорієнтація, зв'язок з навчальними закладами, оформлення стендової інформації для учнів та батьків (протягом року) та інші.

Важливим покажчиком рівня навчальних досягнень учнів школи є Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчальної діяльності випускників, в якому беруть участь від 40 до 80 % випускників.

Результати ЗНО засвідчують, що випускники нашої школи, які брали участь у тестуванні, засвоїли навчальний матеріал переважно на достатньому та середньому рівнях, частина  - на високому рівні з української мови, математики, географії та історії.

Предмет

Роки

2011-2012 н.р.

2012-2013 н.р.

2013-2014н.р

Українська мова

198,5/12

161,9/9

152,5/6

168/9

147/9

143/8

142/9

134/4

161/9

144,5/7

140/6

Англійськамова

131,5/10

136/10

128/8

Історія

189/12

136,5/7

132,5/8

147/8

143/7

Математика

193,5/12

154,5/8

165/9

163/8

159/9

164,5/9

146/6

140/6

Біологія

145/9

152,5/6

118/5

152/11

Географія

195,5/12

171,5/11

165,5/10

161/9

131/8

156,5/8

Фізика

 

171/9

161/9

160/8

156/9

Хімія

 

119/5

 

 

Вказані результати свідчать про те, що оцінювання знань учнів здійснюється відповідно до вимог «Інструкції про організацію контролю в умовах семестрової системи оцінювання навчальних досягнень учнів» та Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти та забезпечення педагогічним колективом якісного виконання навчальних програм з базових навчальних дисциплін як інваріантної так і варіативної частин навчального плану, достатніми напрацюваннями над удосконаленням форм і методів діяльності по забезпеченню рівного доступу сільської молоді до якісної освіти. Адміністрація навчального закладу,  в свою чергу, дотримується норм трудового законодавства щодо організації трудової діяльності педагогічних працівників.

У закладі в повній мірі реалізується право педагогів на підвищення кваліфікації, безперервне навчання та вдосконалення свідомої професійної діяльності як фахівця  через курсову перепідготовку при Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Вказані заходи здійснюються згідно перспективного та річного планів проходження курсової перепідготовки, які виконуються повністю з інтервалом один раз на п’ять років , відповідно до проходження атестації кожного педагога.

Заходи по організації атестації педагогічних працівників у школі здійснюються систематично та          відповідно до Закону «Про освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 року за № 1255/18550 (зі змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти й науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 року № 1473 та змінами, затвердженими Міністерства освіти та науки від 08.08.2013 року № 1135) та з метою активізації творчої діяльності, стимулювання неперервної фахової та загальної освіти працівників, підвищення персональної професійної відповідальності за результатами навчання і виховання школярів.

Успішне проведення атестації значною мірою залежить від чіткості організаційних заходів, підготовки розпорядчих документів, наказів. В школі розроблено перспективний на період 2014-2019 роки та календарний плани атестації на 2014-2015 навчальний рік. Своєчасно готуюся накази про створення атестаційної комісії, атестацію педагогічних працівників та результати її проведення Із змістом наказів педагоги ознайомлюються під підпис.

Атестація в закладі базується на принципах демократизму, загальності, всебічності, колегіальності та гласності, на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації педагогічної майстерності вчителів, результатів їхньої педагогічної діяльності, шляхом проведення контрольних робіт, моніторингових досліджень, тестування, відвідування уроків та позакласних заходів, здійснення аналізу освітнього процесу з урахуванням думки батьків та учнів.

Педагоги мають право обрати для себе форму підвищення наукового рівня та професійної майстерності (очне, очно-заочне та дистанційне) навчання.

У міжкурсовий  та межатестаційний періоди вчителі школи постійно беруть участь в реалізації освітніх інноваційних процесів, здійснюють науково-дослідницьку діяльність, беруть участь у професійних конкурсах, різноманітних проектах, працюють в динамічних творчих групах, беруть активну участь у роботі ШПК, ведуть зошити самоосвіти, щорічно звітують перед педагогічним колективом про результати роботи над індивідуальною психолого — педагогічною проблемою,  що є складовою загальношкільного методичного проекту « Формування інноваційної особистості через креативну освіту та моніторинг якості засобами ІКТ»

В ході атестації 2014 – 2015 навчального року майже всі педагоги були задіяні в підготовці та проведенні  запланованих заходів шкільного та  районного рівнів. Лизько В.С. у грудні  підготувала й провела семінар заступників з виховної роботи у формі тренінгу з теми: «Національне виховання як фактор цілісного формування особистості». У березні прийняла участь у проведенні семінару заступників директорів з НВР: на аукціоні педагогічних технологій «продала» тести-презентації в MS Power Point з макросами та провела відкритий урок з української  мови у 8 класі на тему: «Вставні слова». Вчителька  систематично використовує на уроках української мови та літератури  комп’ютерну техніку, інформацію з Інтернету, новітні ІКТ технології. Учні Валентини Степанівни приймають активну участь у Всеукраїнських,  районних мовних конкурсах («Соняшник», «Патріот», імені П. Яцика та імені Т. Г. Шевченка). Мають досягнення:

 Конкурс «Патріот» (2014 р.) – 4 учні отримали ІІІ призове місце.

Конкурс «Соняшник» (2014 р). – 8  призових місць: 4 учні – ІІ м.; 4 учні – ІІІ м.

Лизько В.С. є активним членом шкільної предметної комісії  вчителів філологічного циклу, бере активну участь у методичній роботі школи та району. В червневій практичній конференції 2014 р. «Педагогічна інновація і креативність – найважливіший ресурс розвитку навчально-виховної роботи ЗНЗ» брала активну участь у виставці методичних бюлетенів «Активні форми роботи ШПЦК». На серпневому районному огляді-виставці «Сходинки  педагогічого зростання» презентувала роботу «Українські вишиванки».

Вчителька Олійник Л.М володіє сучасними формами і методами навчання, використовує поряд з традиційними, нетрадиційні форми проведення уроків, впроваджує елементи інноваційних педагогічних технологій. Проводить індивідуальну роботу з учнями, які потребують корекційної допомоги з боку вчителя, налагоджує творчу діяльність з  обдарованими дітьми, дбає про розвиток їхніх здібностей. Систематично підвищує  професійний рівень, займається самоосвітою.

Лідією Миколаївною підготовлено і проведено засідання РПМК вчителів початкових класів - урок позакласного читання «Казки зарубіжних авторів» та виховний захід «Будьмо здоровенькі»,  прийнята участь у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель-новатор» та творчому  проекті «Вивчай, люби, оберігай» (2013 рік).  У травні 2014 року вчителька прийняла участь у роботі колоквіуму творчо працюючих педагогів «Оновлення науково методичного супроводу НВП засобами інноваційних форм роботи з учасниками НВП» та представила доповідь – презентацію «Застосування інноваційних  технологій на уроках в початковій школі». У червні 2014 року стала учасником районної виставки методичних бюлетенів «Активні форми роботи ШПЦК» на районній конференції «Педагогічна інновація і креативність – найважливіший ресурс розвитку навчально – виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів» та серпневого огляду-виставки «Сходинки  педагогічного зростання». У березні прийняла участь у проведенні семінару заступників директорів з НВР: на аукціоні педагогічних технологій «продала» інтерактивну технологію «асоціативний кущ».

Вчителька математики та інформатики Назаренко І.О., організовуючи свою роботу, проявила активність та провела масові заходи в розрізі тижня математики в школі. Досконало володіє ІКТ. Для  проведення уроків з комп’ютерною підтримкою  використовує педагогічні програмні засоби. У березні прийняла участь у проведенні семінару заступників директорів з НВР: на аукціоні педагогічних технологій «продала» ІКТ – технологію педагогічні програмні засоби  і провела відкритий урок з математики у 5 класі на тему: «Додавання і віднімання дробових чисел».

Учні Назаренко І.О. займають призові місця та стають переможцями ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з математики ( 2010-2011 н.р. - Самохвал А, 9 кл. ІІ місце; 2011-2012 н.р.-Чорна А, 9 кл. ІІІ місце; 2014-2015 н.р.-Яришев В, 7 кл. ІІ місце).

Вчитель Балецький В.М. підготував і провів засідання РПМК вчителів  фізичної культури на тему: «Легка атлетика» та виховний захід «Веселі старти» (2012 рік). У березні прийняв участь у проведенні семінару заступників директорів з НВР: на аукціоні педагогічних технологій «продав» інтерактивну технологію «метод колового тренування». До проведення всіх інших заходів, конкурсів та творчих проектів у перід атестації та між атестаційний період Балецького В.М. не вдалося залучити, так як вчитель категорично відмовлявся.

Вчителі, що атестуються продемонстрували творчий підхід в проведенні уроків та виховних заходів. Так, були проведені  відкриті уроки з української літератури у 8 класі  «Леся Українка. Розповідь про життя поетеси, її мужність і силу духу «Ви щасливі, пречистії зорі», «Хотіла б я піснею стати…», з української літератури в 9  класі  «Тема жіночої долі у творчості Т. Шевченка «Катерина»» ( вч. Лизько В.С.);

з математики «Ознайомлення з поняттям «задача». Структурні елементи задачі. Складання і розв’язування задач на знаходження суми й остачі» та з читання «Звук [ж], буква «же». Вправляння у чіткій вимові звука [ж] у складах і словах» у 1 класі  ( вч. Олійник Л.М.); з математики у 5 класі на тему «Відрізок. Промінь. Пряма. Види трикутників» ( вч. Назаренко І.О.) та фізичної культури у 5 класі «Гімнастика» та у 7 класі «Волейбол»  ( вч. Балецький В.М.).

Проведені масові позаурочні заходи:  літературна гра за творчістю Т. Г. Шевченка та Лесі Українки» (8-9 кл), літературна конференція для учнів 8-10 кл. «Багатогранність творчості Т. Г. Шевченка» ( вч. Лизько В.С.) ; свято «Посвята в першокласники» та виховний захід «Чарівні слова відкривають серця» ( вч. Олійник Л.М.); відкритий захід для учнів 5-7 класів «Математика – цариця всіх наук»  та  для учнів 5-11 класів «Математичні посиденьки»  ( вч. Назаренко І.О.); «Веселі старти» для учнів 4-5 та 7 – 8 класів ( вч. Балецький В.М.).

 Роботу по проведенню атестації вважаю організованою на достатньому рівні.

        Для стимулювання творчих здібностей і водночас виявлення юних талантів проводяться конкурси,олімпіади на різних рівнях – шкільні, районні, обласні, всеукраїнські. Юні представники беруть  участь в цих змаганнях, добиваючись там значних успіхів, підносячи авторитет своєї школи.

В рамках проекту «Творча обдарованість» на основі створеного банку даних на творчо обдарованих дітей педагоги школи залучають учнів до участі в предметних олімпіадах, турнірах, конкурсах районного, обласного рівнів.

 В навчальному закладі систематично відстежується результативність участі школярів в обласних та районних олімпіадах. Результати участі учнів школи в районних олімпіадах за останні три роки:

 

2012 – 2013р.- І м.- 2; ІІ м. -4; ІІІ м.- 6;

командних місць - 2

 

2013 – 2014р.- ІІ м. -2; ІІІ м.- 7

 

2014 – 2015р.- І м.- 2; ІІ м. -2; ІІІ м.- 5

 

 

 

 

 

 

За підсумками 2014 – 2015 навчального року Похвальними листами за високий рівень навчальних досягнень в опануванні предметів шкільного компоненту та грошовими преміями нагороджені:

1.      учениця 2 класу Філатова Діана

2.      учениця 4 класу Стрілець Ксенія

3.      учениця 5 класу Солодовник Вікторія

Дипломами І ступеня

  1. учениця 11 класу Срібяник Альона  за зайняті І місця з фізики та правознавства
  2. учениця 8 класу Яришева Анжела за зайняте І місце з математики

Дипломами ІІ ступеня

  1. учень 7 класу Яришев Владислав за зайняте ІІ місце з математики
  2. учениця 8 класу Яришева Анжела за зайняте ІІ місце з хімії

Дипломами ІІІ ступеня

 1. учениця 11 класу Срібяник Альона  за зайняті ІІІ місця з хімії та географії

2. учениця 8 класу Яришева Анжела за зайняте ІІІ місце з географії

3. учениця 9 класу Горілько Вікторія за зайняте ІІІ місце з англійської мови

4. учениця 8 класу Компанієць Юлія за зайняте ІІІ місце з англійської мови

Дипломом лауреата районної премії « Гордість і надія Межівщини»  та сертифікатом на отримання грошової винагороди в номінації «Учасники обласних олімпіад» нагороджені:

  1. учениця 11 класу Срібяник Альона  сертифікат на суму 400 грн.
  2. учениця 8 класу Яришева Анжела сертифікат на суму 200 грн.

Переможцями Всеукраїнських заочних інтелектуальних конкурсів – 2015»  «Геліантус», « Грінвіч», «Соняшник» та «Лелека» стали:

Панчик Максим, учень 4 класу за зайняті 1 місце  - Грінвіч» та 2 місце «Соняшник»

Пініч Маргарита, учениця 2 класу – 1 місце «Соняшник»

Кукало Дар’я, учениця 5 класу - 1 місце  - Грінвіч»  та 3 місце «Соняшник»

Компанієць Юлія, 8 клас - 2 місце «Грінвіч» та 3 місце «Соняшник»

Яришев Влад, 7 клас – 2 місце «Грінвіч»

Міщенко Юлія, 7 клас – 2 місце «Грінвіч»

Кукало Ліна, 8 клас - 2 місце «Грінвіч» та 3 місце «Соняшник»

Горілько Вікторія, 9 клас – 2 місце «Грінвіч»

Яременко Вікторія, 9 клас -2 місце «Грінвіч»

Чорний Олексій, 8 клас - 2 місце «Грінвіч»

Назаренко Дмитро - 2 місце «Грінвіч»

Сіроух Микола, 4 клас - 2 місце «Соняшник»

Юрченко Владислав, 5 клас -  2 місце «Соняшник»

Стрілець Ксенія, 4 клас - 3 місце «Соняшник»

Солодовник Вікторія, 5 клас - 3 місце «Соняшник»

Михайлюченко Валерія, 5 клас - 3 місце «Соняшник»

Костиря Олексій, 8 клас - 3 місце «Соняшник»

Ковригін Микола, 9 клас - 3 місце «Соняшник»

Олександрук Маргарита, 8 клас - 3 місце «Соняшник»

Срібяник Альона, 11 клас - 3 місце «Лелека»

Горілько Віталій, 5 клас - 3 місце «Лелека»

Бобков Павло, 8 клас – грамота переможця з фізики в конкурсі «Геліантус»

  Грамотою Межівської РДА за перемогу у конкурсі «Моє Придніпров,я» нагороджується учень 9 класу Зіненко Іван – вокал

Всі досягнення учнів – це результат  системної праці педагогів закладу, які, як завжди,  теж були постійними учасниками районних виставок, конференцій, педагогічних читань, колоквіумів.

Результати роботи є, приємно наставникам, які недаремно трудяться, горді за успіхи дітей батьки. Отже, результат того вартий.

Вивчення рівня соціалізації учнів як складової успішної педагогічної та учнівської діяльності здійснювалось через аналіз стану відвідування навчальних занять, попередження правопорушень, проведення індивідуальної виховної роботи, дотримання учнями Статуту та Правил внутрішкільного  розпорядку навчального закладу.

На виконання Указів Президентів України,  розпоряджень головного управління освіти та науки облдержадміністрації та розроблених завдань обласної та районних програм профілактики злочинності в школі є програма з даного питання та створений банк інформації щодо учнів, які проживають в проблемних сім'ях та є схильними до правопорушень.

Змістовна робота проводиться по профілактиці правопорушень та згубних звичок: зустрічі з правоохоронними органами, працівниками лікарні, представниками служби у справах сім'ї та молоді, лекції, круглі столи, диспути, тематичні лінійки, брейн - ринги , індивідуальні бесіди, тренінгові заняття з спецкурсів «Рівний - рівному», «Діалог», «Школа проти СНІДу».

На постійному контролі в школі знаходиться питання відвідування учнями школи. Щоденно реєструються пропуски занять учнів в журналі обліку відвідування, де вказуються причини пропусків. Посилено ведеться профілактична робота з батьками.

З метою реалізації Державної програми відпочинку та оздоровлення дітей у літній період при  РКЗО «Іванівська СЗШ І – ІІІ ступенів» 2 червня  розпочав свою роботу табір відпочинку з денним перебуванням „Юність“. Мета   –  використати відпочинок дітей в оздоровчому таборі для їх комплексного оздоровлення через використання традиційних та інноваційних форм табірної роботи, формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя, розуміння його переваг.
          Основні завдання: 
· формувати в дітей поняття здоров`я в широкому розумінні; сприяти виробленню і закріпленню навичок здорового способу життя;
· презентувати позитивні зразки здорового способу життя з метою подальшого перенесення їх дитиною у власне життя, життя родини, однолітків;
· забезпечити дітям умови та можливості для позитивної самореалізації, корисного дозвілля, яке сприяло б дбайливому ставленню, примноженню та збереженню власного здоров`я;
· удосконалювати наявні та створювати нові  форми роботи з дітьми, спрямовані на продуктивну мотивацію їх на здоровий спосіб життя.
Пріоритетними напрямами роботи табору є оздоровлення, виховання і розвиток дітей.

Обов’язкові передумови роботи табору:
1. Ефективне використання природних ресурсів (сонячні та повітряні ванни, фізичні вправи на свіжому повітрі тощо).
2. Збалансоване харчування (наявність у раціоні свіжих овочів та фруктів, натуральних соків, кисломолочних продуктів, йодомістких продуктів, оптимального співвідношення в раціоні білків, жирів, вуглеводів).
3. Чітке дотримання у таборі встановлених санітарно-гігієнічних норм відпочинку дітей, а також формування навичок особистої гігієни у дітей.
4. Належна організація фізкультурно-оздоровчої роботи (ранкова гімнастика, спортивні змагання, формування навичок безпечної поведінки тощо).
5. Належна організація інформаційно-методичної роботи. Випуск стіннівок, показ тематичних відеофільмів, проведення тренінгів.
6. Дотримання режиму дня.
7. Розвиток соціальної активності дітей, формування здорової атмосфери в колективі табору, загону.
8. Різноманітні виховні заходи, розвивальні, розважальні програми.

На момент початку роботи пришкільного табору «Юність»   укомплектувано  пакет документів щодо відпочинку дітей у пришкільному таборі із денним перебуванням. Згідно штатного розкладу у таборі працювало 10 вихователів, серед яких вчителі початкових і старших класів, музичний керівник, вчитель фізичної культури, також  медична сестра, два працівники кухні, техпрацівниця, двірник, сторож та водій автобуса.
Табір «Юність»  охопив відпочинком дітей віком від 7 до 16 років. Їх загальна кількість становила 44 учні , з них діти батьки яких працюють у соціальній сфері– 8, обдаровані діти - 3, чорнобильці – 1, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей – 18, диспансерний облік – 3, діти, які прибули з зони АТО – 2, діти, батьки яких були в зоні АТО - 1. Всього  оздоровлено 44 учні, що становить 50 %.

Протягом 14 робочих днів діти  отримували дворазове харчування.

Виховний процес у пришкільному таборі здійснювався з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також з урахуванням їх віку, психологічних особливостей, стану здоров’я, та використання різноманітних організаційних та інших форм роботи.

Досвідченні вихователі, музичний керівник, енергійний фізрук  забезпечили життя в таборі  цікаве, різноманітне, насичене.

З урахуванням віку та інтересів дітей у таборі було організовано 2 загони:
І загін – «Павучки»
ІІ загін - «ММДемс» 
Виховний процес з дітьми в таборі поєднував відпочинок,  спорт, які об’єднувались у тематичні дні: 
«День знайомств», «День спорту»,  «Святковий Парад Планет», «Подорож по Галактиці казок», «Містер Галактика 2015», «У сузір`ї Бантика», «День мужності», «День індіанців», «День рідного краю», «Шукачі скарбів», «День туриста», «Романтична зустріч», «День довкілля і екологічного здоров`я», «Закриття табірної зміни»

Табір працював з 8.00 до 14.00. Згідно з планом роботи пришкільного табору «Юність» щодня у таборі проводилися виховні і оздоровчі заходи.

Протягом зміни   відвідано  Будинок культури, сільський краєзнавчий музей, аптеку, місцеві агрофірми, а також  бібліотеку та  районний краєзнавчий музей.

У рамках зміни   організовані такі заходи:
- "Зелена стежка" (екскурсія до лісової зони, збір лікарських рослин). Правила поводження в природі. Практикум. 
- Тренінг "Викликаємо рятувальні служби".
- Практичні заняття по встановленні палатки, розпалювання вогнища.
- Конкурс малюнків на тему: " Ура, канікули!".
- Екскурсія до а/ф «Промінь».
- Практичні заняття по ПДР на майданчику "Вивчи правила і знай та завжди їх пам'ятай".
- Презентація «Космічними просторами Сонячної системи»».
- Вікторина «Лікарські рослини навколо нас»

-Екскурсія рідним краєм (на велосипедах)

-Романтична зустріч

-Цікава зоовікторина. Театр природних пародій

-Вікторина «За народними казками».

-Танцювальний майстер-клас
- Пошукова гра «Острів скарбів»

У роботі з дітьми вихователі Малишко С. І., Калініна А.С., Олійник Л. М., Панчик Т. Г., Сметана В. В., Балецький В. М., Назаренко І.О., Воротня Т.В. дібрали  різноманітні форми, методи, засоби, прийоми роботи. При цьому вони зорієнтувалися на вікові особливості, на рівень розвитку сенсорних процесів, почуттєво – емоційної сфери інтелекту.

Літній пришкільний табір з денним перебуванням є, з одного боку, формою організації вільного часу дітей різного віку, статі та рівня розвитку, з іншого, - простором для оздоровлення, розвитку художньої, технічної, соціальної творчості дитини. 

Літній оздоровчий табір - це педагогічна система, що сприяє розвитку дитини як творчої особистості, її духовного і фізичного саморозвитку, можливості для виховання працьовитості, активності, цілеспрямованості, здорового способу життя. 

В школі створені всі необхідні матеріально - технічні умови для організації якісного щоденного гарячого харчування учнів, дотримуються санітарно - гігієнічні норми функціонування шкільної їдальні відповідно до нормативів та вимог СЕС. Продукти харчування завозяться централізовано згідно графіка та замовлення, обов'язково з сертифікатами якості.

Шкільна їдальня повністю забезпечена кваліфікованими кадрами, технологічним обладнанням, необхідним посудом. Гарячим харчуванням охоплено 85 % дітей, 100 % буфетною продукцією. Норми та порядок харчування здійснюються згідно санітарних вимог. Вартість обідів в середньому становить 7 грн.80 коп. 100 % учнів початкової школи та учні пільгової категорії забезпечені безкоштовними обідами. Вихованці групи продовженого дня охоплені дворазовим харчуванням.

Питання організації харчування знаходиться на постійному контролі адміністрації школи, за участю медичної сестри та батьківської громадськості.

Однією з основних передумов злагодженої освітньої діяльності в школі є відповідне матеріально - технічне та навчально - методичне забезпечення.

Приміщення школи - типове, проектна потужність - 11 класних кімнат на 280 учнів. Введено в дію 1914 році.

Їдальня з харчоблоком знаходяться в окремому приміщенні. Стан будівель в доброму стані. Система опалення, водопостачання, електрогосподарства експлуатується в оптимальному режимі. Автономна газова котельня повністю забезпечує дотримання теплового режиму в закладі. Вентиляція природна. Освітлення шкільних приміщень відповідає санітарним вимогам.

За рахунок агрофірм «Обрій» та «Промінь» поповнюється навчально-методичне забезпечення закладу та проводяться дієві практичні заходи по зміцненню матеріально-технічного оснащення школи. Харчоблок забезпечено гарячою проточною водою.

До 1 вересня 2014 року  новими пластиковими вікнами й дверима від а/ф «Промінь» на суму 15825 грн. було обладнане приміщення шкільної їдальні. На замовлення від а/ф «Обрій»  виготовлені нові меблі для обідньої зали на таку ж суму та здійснено капітальне утеплення теплотраси на суму 3280 грн.

Керівники агроформувань фінансують преміювання творчо обдарованих дітей за підсумками проведених олімпіад, придбання новорічних подарунків для всіх учнів школи, підвезення на спортивні районні змагання та конкурси, традиційні нагородження на святі Останього дзвоника та презенти на випускному вечорі.

До початку навчального року щорічно власними силами проводиться якісний поточний ремонт всіх приміщень. Постійно проводяться заходи по збереженню шкільних приміщень, які відповідають санітарним правилам та нормам.

Дотримується тепловий і повітряний режим, здійснюється вологе прибирання приміщень згідно окремих графіків.

Приміщення майстерень, їдальня мають необхідне обладнання

Щорічно проводиться інвентаризація шкільного майна. Налічується 1 кінокамера, відеомагнітофон, телевізор,  2 комп'ютерних комплекси,  2 музичні центри, підсилювач, колонки, мікрофони.

В комп'ютерних класах налічується 17 комп'ютерів та 1 ноутбук, 3 лазерних принтера, 2 сканера, проектор.

Спортивний зал обладнано гімнастичними матами (2 шт.), гімнастичною стінкою, м'ячем для метання, волейбольною сіткою, баскетбольним та футбольним  м’ячами, скакалками, гімнастичним козлом.

Харчоблок забезпечений холодильним та технологічним устаткуванням, яке знаходиться в задовільному стані й придатне до використання:

Необхідний холодильник для зберігання риби – 1 шт., так як діючий “ Дніпро” 2007 року випуску вийшов із ладу  в зв’язку з довготривалим терміном експлуатації і ремонту не підлягає.

В закладі наявні допоміжні приміщення, які збережені та використовуються за призначенням.

 Стан будівель і приміщень відповідає державним санітарним правилам та нормам утримання закладів освіти.

Діяльність школи періодично висвітлюється на сторінках районної газети «Червона зірка».

Школа тісно співпрацює з закладами охорони здоров'я: Іванівською амбулаторією загальної практики та сімейної медицини., з районною лікарнею: систематично проводяться медичні огляди за результатами яких діти розподіляються по групах для занять фізичною культурою, здійснюються профілактичні заходи, щеплення по попередженню захворюваності. Медичні картки учнів в закладі відповідають кількісному складу за мережею. Всі вони впорядковані, зберігаються у медичному кабінеті школи.

Всі учасники навчально - виховного процесу своєчасно проходять профілактичні медичні огляди відповідно діючого законодавства. 25 школярів знаходяться на диспансерному обліку. Всі вони забезпечені медичним патронатом під час проведення навчальних та виховних заходів.

Постійно проводиться системна просвітницька робота та  виконуються заходи з профілактики різних захворювань, дитячого травматизму, пожежної безпеки; розроблені та реалізуються заходи з питання запобігання тютюнопаління.

В навчальний план введено спецкурс «Школа проти СНІДУ», проводяться заходи щодо збереження та зміцнення здоров'я учнів, тренінги « За здоровий спосіб життя», на уроках української та російської мов практикуються написання диктантів по попередженню захворювань на грип, туберкульоз, дифтерію, отруєння грибами. Щоквартально поновлюються матеріалами шкільні виставки з різними рубриками по охороні здоров'я.

Причини захворювання учнів і працівників обговорюються на нарадах, годинах спілкування, батьківських зборах.

Відповідно до санітарно - гігієнічних вимог в закладі створено належні умови для збереження здоров'я дітей: дотримання теплового, світлового, питного та провітрюваного режимів. Постійно оновлюється наявна інформація про стан здоров'я всіх учасників навчально-виховного процесу.

В навчальному закладі розроблені заходи та спланована системна робота з попередження дитячого травматизму. Виконання навчальних програм з предметів основи здоров'я, фізична культура, Захист Вітчизни сприяє проведенню роботи з профілактики та попередження травматизму.

На початку кожного навчального року видаються накази: «Про охорону праці та дотримання правил техніки безпеки», «Про створення комісії з попередження травматизму та розслідування нещасних випадків» Наказом по школі призначені відповідальні за організацію профілактичної роботи. Проводяться відповідні інструктажі з усіма учасниками навчально - виховного процесу. В школі ведеться журнал реєстрації інструктажів з техніки безпеки, журнал реєстрації нещасних випадків, що сталися з учнями. Кожен випадок дитячого травматизму аналізується серед учасників навчально-виховного процесу, розробляються заходи щодо запобігання подальших випадків, питання виносяться на розгляд нарад при директору.

Класні керівники, вихователі групи продовженого дня проводять профілактичні бесіди щодо застереження загибелі дітей від отруєння газом, грибами, іншими речовинами; вивчення правил поведінки на воді, льоду, вулиці; попередження нещасних випадків під час проведення уроків фізичної культури, екскурсій, турпоходів, виробничої та навчальної практики.

У школі щорічно проводиться тиждень знань безпеки життєдіяльності, змагання юних інспекторів руху, конкурси малюнків та плакатів по правилах дорожнього руху. В школі створена і діє команда ЮІР. Проведено класні батьківські збори де висвітлені проблемні  питання дитячого травматизму.

Наявні схеми безпечних рухів маршрутів у мікрорайоні закладу та схеми евакуації на випадок пожежі.

Організоване чергування вчителів та учнів на перервах з метою забезпечення належного порядку під час відпочинку учнів та запобігання шкільного травматизму.

Протягом навчального року не було випадків травмування учнів під час навчально - виховного процесу.

Під щоденним контролем адміністрації школи та сестри медичної знаходиться стан роботи з охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії під час навчально - виховного процесу.

Згідно з Положенням про охорону праці в школі розроблені і введені в дію всі інструкції з техніки безпеки. Наявні всі необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників та учнів школи. Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул, у побуті й громадських місцях обговорені на батьківських зборах, в учнівських колективах з залученням фахівців.

До послуг учителів та учнів підписані, на жаль за власний рахунок кожного вчителя,періодичні видання "Освіта України", "Джерело", "Зоря", "Вісті Придніпров'я", "Червона зірка", "Все для вчителя", "Позакласний час", "Управління школою"," Нива знань", "Вісник сільської школи", "Бібліотечна справа". Кожен учитель - предметних користується своїм фаховим журналом. В своїй діяльності школа керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Статутом навчального закладу, юридично оформленим, який відповідає "Положенню про середній загальноосвітній навчально - виховний заклад, іншими законодавчими актами МО і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями Межівської держадміністрації та рішеннями Межівської районної ради. Порядок діяльності школи визначено  правилами внутрішнього розпорядку,  посадовими та функціональними обов'язками всіх категорій працівників, які підпорядковують свою діяльність виконанню директивних та нормативних документів, розвитку школи з допрофільним навчанням і комп'ютеризацією.

 Згідно робочого навчального плану педагоги самостійно добирають по діючих програмах підручники, навчальні посібники, науково-методичну літературу, дидактичний матеріал, впроваджують  у навчальний  процес інноваційні педагогічні технології, гнучкі моделі   організації  роботи   відповідно   до   нахилів   та   здібностей   учнів, направлені на формування життєвої компетентності останніх. Переважають інтерактивні техніки, особистісно - зорієнтоване навчання, проектні методики,  інформаційні технології.

    В умовах демократизації освіти чільне місце в управлінні навчальним закладом займає саме державно-громадське управління, яке передбачає тісний взаємозв’язок, співпрацю, постійний діалог і взаємодію керівника закладу й представників громадськості.

Тож у школі організована робота Піклувальної ради, батьківського комітету та Ради школи до складу якої в рівній кількості входять вчителі, батьки, діти.

Протоколи засідань вказаних органів громадського управління свідчать про розгляд різних  питань в  організації навчально - виховного процесу та фінансово - господарської діяльності закладу.

Налагоджена робота з батьками. В системі організовано роботу батьківського всеобучу, батьки залучаються до проведення родинних свят, шкільних заходів пізнавально - розважального спрямування. Слід відмітити активну участь батьківської громадськості в ремонті шкільних приміщень.

Регулярно проводяться батьківські збори, групові та індивідуальні консультації для батьків, спілкування on-line.         

РКЗО «Іванівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» обслуговується централізованою бухгалтерією відділу освіти. Установа в повному обсязі забезпечена законодавчими, нормативними, інструктивними документами, які регламентують фінансово — господарську діяльність.

В плані роботи закладу відображено конкретні, реальні заходи з питання фінансової підтримки освітньої діяльності школи. Кошторис школи на 2015 рік по загальному фонду бюджету, в порівнянні з 2014 роком збільшився  за рахунок планових витрат на заробітну плату, комунальні послуги та паливно-мастильні матеріали.

Штатний розпис навчального закладу відповідає вимогам листа Міністерства освіти і науки України від 19.06.2001 року № 1/9 - 234 „Методичні рекомендації із питань формування штатів загальноосвітніх навчальних закладів" (зі змінами). Фактична кількість працівників закладу відповідає штатному розпису. В наявності кошторис доходів та видатків на 2015 рік, лімітні довідки. Порушень щодо використання кошторису не виявлено.

Ведуться табелі відпрацьованого часу. Порушень не має.

Облік матеріальних цінностей в установі здійснюється відповідно до законодавчих документів.

Наявний письмовий договір з особами, відповідальними за збереження матеріально - технічних цінностей та проведений з ними інструктаж.

У закладі витримується нормативність документів з питання організації безкоштовного харчування в шкільній їдальні (згідно „Порядку організації харчування дітей в навчальних закладах", затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005року №242/329). Порушень щодо оформлення документів, правильності ведення обліку забезпечення учнів закладу безкоштовним харчуванням не виявлено. Дані звітів про безкоштовне харчування у шкільній їдальні відповідають даним відвідування учнями навчальних занять.

Отже, фінансове забезпечення діяльності закладу, залучення додаткових джерел фінансування здійснюється у відповідності із вимогами законодавчих, нормативних, інструктивних документів, які регламентують фінансово - господарську діяльність.

Сучасний стан розвитку системи шкільної освіти та умови діяльності навчального закладу вимагають особливого вміння скеровувати процес навчання,  завжди перебувати в постійному пошуку і неодмінно мати  результати власної діяльності. І сьогодні наш заклад крокує в ногу із часом і справляється з поставленим країною завданням.

 

Директор школи:                       І.М.Калько